Perfect Students International

 
YouTube
 

Fontys University of Applied Science

Fontys University of Applied Science to jedna z najlepszych uczelni tego typu w Europie. Trzy największe kampusy Fontys znajdują się w Eindhoven, Tilburg oraz Venlo - na południu Holandii, niedaleko granicy w Niemcami i z Belgią. Jest to jeden z najbardziej dynamicznych regionów w Europie. Dzięki tanim liniom lotniczym można łatwo dostać się tam z Polski.

Programy oferowane przez Fontys skupiają się w dużym stopniu na praktyce. Udział w anglojęzycznym programie umożliwia współpracę z ludźmi różnych narodowości i tworzenie własnej sieci międzynarodowych kontaktów. Student ma duży wpływ na program swoich studiów i dalszą karierę zawodową.

Obowiązkową częścią studiów są 2 praktyki zawodowe (każda trwa 5 miesięcy) - więc po ukończeniu studiów absolwent ma już prawie roczne doświadczenie zawodowe. Praktyki organizowane są głównie w Niemczech - w takich firmach, jak SONY, BOSCH, DAIMLER BENZ, AUDI, VW - jak też w ponad 400 firmach na całym świecie. Praktyki często pomagają w otrzymaniu już stałego zatrudnienia w tej samej firmie.

Polecamy studia licencjackie prowadzone w języku angielskim lub niemieckim.

Rekrutacja

Warunkiem przystąpienia do rekrutacji są przyzwoite wyniki z egzaminu maturalnego oraz dobra znajomość angielskiego (lub niemieckiego). Uczelnia nie stawia wysokiego progu kandydatom - wszyscy mają równe szanse na podjęcie studiów.

Koszty

  • Czesne € 1,713.00
  • Opłata dla Fontys € 46.00
  • Ubezpieczenie € 442.00

Studia licencjackie


International Business Economics (IBE)

Czas trwania: 4 lata (w tym 2 praktyki po 5 miesięcy każda)

IBE to przede wszystkim analiza inwestycji, finanse, logistyka oraz metody zarządzania. Każdy semestr skupia się na określonym aspekcie przyszłej pracy. W trakcie trzeciego  i czwartego roku roku studenci odbywają pięciomiesięczne staże. Studia umożliwiają znalezienie w przyszłości pracy jako analityk lub konsultant odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem, organizację i wewnętrzną komunikację w takich dziedzinach, jak Controlling, Costs and Accounting, Due Dilligence czy Tax.


International Business and Management Studies (IBMS)

Czas trwania: 4 lata (w tym 2 praktyki po 5 miesięcy każda)

Szukasz naprawdę międzynarodowego programu studiów? Chcesz zmierzyć się z wyzwaniami globalnych rynków? Program IBMS jest właśnie dla Ciebie!

Uczy on jak łączyć wiedzę, umiejętności i odpowiednie podejście w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku oraz elementy tradycyjnej ekonomii z finansami, księgowością, sprzedażą, marketingiem oraz zarządzaniem.  Oferuje 2 pięciomiesięczne praktyki w międzynarodowych przedsiębiorstwach na 3-cim i 4-tym roku.  Absolwenci posiadają odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, aby podjąć pracę na różnych stanowiskach, takich jak: international account manager,  PR manager, product manager, sales manager, marketing manager, international treasury manager, human resource manager. Niektórzy zakładają własne firmy lub zostają konsultantami.


International Marketing (IM)

Czas trwania: 4 lata (w tym 2 praktyki po 5 miesięcy każda)

IM pozwala na uzyskanie umiejętności i doświadczenia potrzebnych w przyszłym życiu zawodowym. Do zadań studentów należą: analiza rynku, product development, tworzenie oraz realizacja planów strategii marketingowych oraz zarządzanie. Wykonują oni wiele praktycznych projektów. Mają też 2 prkatyki na 3-cim i 4-tym roku. Absolwenci pracują jako m.in.: marketing manager, product manager czy sales manager.


Food & Flower Management

Czas trwania: 4 lata

Food & Flower Management skupia się na procesie produkcji świeżej żywności oraz roślin. Ten region Holandii słynie z produkcji żywności i kwiatów - jest to więc znakomite miejsce do studiowania tego kierunku.  To także zdobywanie wiedzy o współpracy z dostawcami, konsultantami, wszystkimi zaangażowanymi ludźmi. Na drugim roku studenci wybierają między dwiema specjalizacjami:

- food and agro- marketing (analiza, planowanie strategii),

- food and aro-logisctics (wewnętrzny process produkcji, transport, dystrybucja)

Podczas studiów studenci wykonują funkcje asystentów marketingowych i logistycznych czy nawet przedsiębiorców. Potem podejmują działania jako marketing manager czy logistics manager.

Jeśli jesteś zainteresowany jednym z powyższych programów napisz do nas: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub zadzwoń pod 71 3434009.

Chętnie pomożemy Ci (bezpłatnie) w procesie aplikacji.

 

*OPINIE*

Uczelnia ma bardzo dobre, nowoczesne "zaplecze", mam tutaj na myśli na przykład ilość komputerów do dyspozycji uczniów, ilość sal (w większości są projektory + zwykłe tablice), bibliotekę czy stołówkę a przede wszystkim stronę internetową, dzięki której kontakt na linii uczniowie-nauczyciele jest bardzo łatwy (e-maile, "tablica" z ważnymi wiadomościami, przejrzysty plan na kilka tygodni, prezentacje używane podczas wykładów i dodatkowe materiały dla uczniów).

O programie wciąż wiele nie mogę powiedzieć (studiuję dopiero miesiąc), ale wrażenia mam bardzo pozytywne, zaczynając od międzynarodowej grupy uczniów, do przejrzyście prowadzonych zajęć i ogólnej przyjaznej atmosfery. Prawdą jest, że potrzebne jest dużo samodzielnej nauki, jako iż na każdym z wykładów przerabiamy dużo materiału.

Wykładowcy kładą duży nacisk na zajęcia praktyczne, zarówno w szkole (mamy specjalne workshopy, na przykład z Międzynarodowego Zarządzania i Zarządzania Operacyjnego, na których w praktyce stosujemy wiedzę zdobytą na wykładach) jak i po zajęciach (wiele materiałów udostępnionych na portalu naszego kierunku, zadania dodatkowe itp.). Jest także możliwość uczęszczania na dodatkowe zajęcia z trudniejszych przedmiotów, o których wiadomo, że sprawiają wiele problemów uczniom, takich jak Księgowość (dodatkowa matematyka i zajęcia prowadzone na zasadzie korepetycji).

Rozwijane są także nasze umiejętności z języka angielskiego - prowadzone będą kursy na poziomie B2 i C1, na których będziemy skupiać się na biznesowym języku.

Ewa Wróbel, International Business and Management Studies