Perfect Students International

 
YouTube
 

Program roku akademickiego w Gloucestershire jest przeznaczony dla osób w wieku 16-19 lat będących obywatelami Unii Europejskiej.

Szkoła oferuje roczny program, który jest przeznaczony dla osób, chcących poznać kulturę Anglii i doskonalić język angielski. Jest to doskonała szansa doświadczenia edukacyjnej przygody w Anglii.

Uczestnicy uczą się w publicznej szkole razem z angielskimi uczniami. Biorą udział w zajęciach angielskiego i innych przedmiotach, takich jak matematyka, chemia czy medioznawstwo.

Życie szkolne nie kończy się na obowiązkowych zajęciach. Uczniowie mogą brać udział w wycieczkach, wydarzeniach sportowych np. meczach z drużynami innych szkół organizowanych przez szkołę. Mogą także brać udział w powszechnych kulturalnych wydarzeniach miasta lub po prostu zagłębić się w jego poznawanie.

W razie potrzeby uczniowie mogą kontaktować się z koordynatorem, którego rolą jest zapewnienie im wsparcia i pomocy.

College posiada 2 kampusy; w Gloucester i Cheltenham, czyli w lokalizacjach, które z Londynem dzieli raptem dwugodzinna podróż. Szkoła osiąga doskonałe wyniki w nauczaniu co potwierdza zdawalność testów końcowych przez 99 % uczniów.

Szkoła oferuje uczestnikom zakwaterowanie u rodzin angielskich czyli homestay. Mają oni zapewniony samodzielny lub dzielony z innym domownikiem  (tej samej płci) pokój oraz wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji.

Koszt programu to 8 290 GPB za rok szkolny.

Cena nie zawiera:

  • ubezpieczenia podróżnego i medycznego (w UE można korzystać z karty EKUZ)
  • transferu z i na lotnisko
  • opłat za drugie terminy egzaminów
  • osobistych wydatków / kieszonkowego
  • opłat za dodatkowe atrakcje oferowane przez szkołę lub rodzinę (np. wycieczki)
  • biletu lotniczego